24 stycznia 2017 11:04

Sebastian Kawa po raz 11. mistrzem świata

Sebastian Kawa znów udowodnił, że jest królem przestworzy. Sponsorowany przez SkyCash zawodnik zwyciężył w mistrzostwach rozgrywanych w australijskiej miejscowości Benalla. To już jego  jedenasty złoty medal w szybowcowych mistrzostwach świata!

Sebastian Kawa

Sebastian startował na szybowcu Diana 2 i okazał bezkonkurencyjny w klasie 15-metrowej. Po 11 dniach rywalizacji uzyskał łącznie 5417 punktów. Drugie miejsce zajął Japończyk Makoto Ichikawa (5281 punktów), a trzecie Łukasz Grabowski (5222 punktów).

44-letni Sebastian Kawa, z zawodu lekarz, jest najbardziej utytułowanym szybownikiem w historii. Poza 11 tytułami mistrza świata na liście jego sukcesów znajdują się m.in. 2 złote i brązowy medal światowych Igrzysk Lotniczych oraz 6 tytułów Mistrza Europy. W historii szybownictwa zapisała się też data 21 grudnia 2013 roku. Sebastian został wtedy pierwszym człowiekiem, który wzbił się nad najwyższe góry świata bez użycia napędu mechanicznego.