Masz pytanie?

Sprawdź najczęściej zadawane pytanie (FAQ)

Tutaj znajdziesz wiele wskazówek, które pomogą Ci szybko rozwiązać problem.

Moja aplikacja

 • Aplikacja SkyCash jest darmowa.

  Płatne są jedynie wybrane usługi, zgodnie z tabelą opłat i prowizji.

  Informacja o kosztach jest dostępna w naszym cenniku - Tabela opłat i prowizji.

  Aplikację SkyCash pobierzesz bez dodatkowych opłat, zarówno w sklepie Google Play, AppGallery jak i App Store. W przypadku aplikacji mobilnej Użytkownik ponosi koszty transmisji danych zgodny z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.

 • Możesz zrobić to na dwa sposoby:

  1. Znajdź aplikację SkyCash w odpowiednim sklepie: Google Play, AppGallery i App Store. Następnie pobierz ją na urządzenie, z którego korzystasz (aplikacja zainstaluje się automatycznie). 
  2. Załóż konto na naszej stronie www.skycash.com. Po rejestracji za pośrednictwem Portalu Użytkownika pobierz aplikację z zakładki „Doładuj konto”.

  Pamiętaj, że obecnie w aplikacji SkyCash rejestracja możliwa jest tylko dla numerów telefonów zarejestrowanych w Polsce.

 • Zmieniłeś model telefonu i chcesz korzystać ze swojego konta SkyCash? 

  Wystarczy, że ponownie pobierzesz i zainstalujesz aplikację na swoim telefonie.

  Jeśli posiadasz telefon z systemem:

  • Android - zaloguj się do sklepu Google Play lub Huawei App Gallery i wpisz w wyszukiwarkę "SkyCash", następnie przejdź do pobrania zawartości aplikacji na swój telefon;
  • iOS - zaloguj się do App Store i wpisz w wyszukiwarkę "SkyCash", następnie przejdź do pobrania zawartości aplikacji na swój telefon;
  • HarmonyOS - zaloguj się do App Gallery i wpisz w wyszukiwarkę "SkyCash", następnie przejdź do pobrania zawartości aplikacji na swój telefon;

 • Możliwe, że już kiedyś rejestrowałeś się w naszym serwisie, np. za pomocą aplikacji SkyCash, mobiParking, Multikino, Helios lub IC Mobile Navigator.

  Aby odzyskać hasło wybierz przycisk "Zaloguj się" w aplikacji, wpisz swój numer telefonu w odpowiednie pole i kliknij przycisk "Nie pamiętam hasła". Jeśli rejestrowałeś się w naszym serwisie, na swój adres mailowy przypisany do konta SkyCash, otrzymasz formularz do zmiany hasła na nowe.

  W przypadku braku wiadomości ze zmianą hasła, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta telefonicznie pod numerami 22 403 8020 lub 22 403 8040 lub mailowo przy wykorzystaniu formularza zgłoszeniowego.

Moje bilety

 • Zakup biletu powinien nastąpić przed wejściem do środka komunikacji miejskiej lub niezwłocznie po wejściu do pojazdu!

  1. Wybierz zakładkę „Komunikacja miejska”.
  2. Podczas pierwszego zakupu wybierz miasto, w którym chcesz kupić bilet (możesz je zmienić w każdym momencie, używając przycisku „Zmień” dostępnego w dolnej części ekranu).
  3. Wybierz interesujący Cię typ biletu:
  • jednorazowy - w zależności od miasta, należy wprowadzić numer taborowy (boczny) pojazdu lub numer linii i liczbę biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • czasowy - należy wprowadzić ilość biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • okresowy - należy wprowadzić imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości (jeżeli miasto tego wymaga należy podać linię środka transportu).
  1. Potwierdź zakup biletu, a następnie wybierz preferowane źródło płatności i wpisz 4-cyfrowy PIN, który ustaliłeś podczas rejestracji w SkyCash.
  2. Po udanej transakcji Twój bilet będzie dostępny w zakładce "Moje bilety", którą znajdziesz na głównym ekranie aplikacji.

   

 • Podczas kontroli biletów pasażer zobowiązany jest do okazania biletu w aplikacji SkyCash na swoim urządzeniu w taki sposób, aby osoba kontrolująca mogła zobaczyć kod 2D/QR oraz pozostałe dane biletu, np. godzina zakupu czy ważność.

  W celu okazania biletu do kontroli wykonaj następujące czynności:

  1. W menu aplikacji SkyCash wybierz zakładkę „Moje bilety”.
  2. Spośród ostatnio zakupionych biletów wybierz palcem ten, który chcesz poddać weryfikacji i okaż go kontrolerowi.
 • Możliwość zakupienia biletów dla współpasażerów, z którymi współpracujemy każdy przewoźnik określa indywidualnie. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach przewoźników.

  Pamiętaj, że jeśli bilet zakupiony dla Twojego współpasażera zawiera ulgę, kontroler może poprosić o okazanie dokumentu uprawniającego do niej.

Moje parkowanie

 • Jeśli rejestrację konta indywidualnego masz już za sobą, pojazd do usługi mobiParking dodasz w prosty sposób:

  1. Zaloguj się do aplikacji SkyCash.
  2. Wybierz kafel „mobiParking”.
  3. Następnie wprowadź wpisz numer rejestracyjny pojazdu oraz nazwę i kliknij przycisk „Dodaj pojazd”.

  Zwróć uwagę na poprawność wpisanego numeru rejestracyjnego i opcjonalnej nazwy pojazdu, aby uniknąć problemów podczas kontroli wnoszonej opłaty za pomocą usługi mobiParking.

  Aby otrzymać możliwość wnoszenia opłat za parkowanie pojazdu w ramach usługi SkyCash dla Firm, pojazd musi być dodany przez administratora konta firmowego, będzie on miał dostępną metodę płatności wyłącznie z konta indywidualnego.

 • Przed skorzystaniem z usługi mobiParking, należy oznaczyć swój pojazd odpowiednim identyfikatorem. Jest on dostępny w formie naklejki samoprzylepnej, którą można otrzymać w biurach związanych ze Strefą płatnego parkowania w Twoim mieście, a następnie umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby pojazdu, obok naklejki z numerem rejestracyjnym, od wewnątrz pojazdu.

  Jeżeli nie posiadasz identyfikatora, równie dobrze sprawdzi się zwykła kartka. Wystarczy napisać na niej hasło MOBIPARKING i umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

 • Opłaty za parkowanie naliczane są zgodnie z Uchwałami oraz Regulaminami obowiązującymi w danym mieście, w którym funkcjonuje usługa mobiParking. 
  Szczegółową informację odnośnie stawek za parkowanie można sprawdzić w zakładce Strefy parkowania wpisując nazwę miasta.

  Dodatkowo przy korzystaniu z kanału SMS naliczane są opłaty za wysłanie każdej wiadomości na numer 82002. Każdy SMS podlega opłacie w wysokości 0,25 zł brutto.

Twojego pytania nie ma na naszej liście?

A może chcesz porozmawiać o współpracy?