2 sierpnia 2016 10:33

mobiParking w Tarnowie

W Tarnowie można już regulować należność za parkowanie przy użyciu SkyCash i mobiParking. Podobnie jak w innych miastach, nasze rozwiązanie umożliwia płacenie wyłącznie za faktyczny czas parkowania oraz zdalne przedłużanie postoju.

Użytkownicy  SkyCash nie muszą borykać się z takimi utrapieniami, jak odliczanie drobnych, szukanie parkometru czy konieczność wracania do pojazdu tylko po to, żeby włożyć za szybę bilet parkingowy. Dużym udogodnieniem dla kierowców jest też możliwość zdalnego przedłużania parkowania. Eliminuje to potrzebę przewidywania czasu postoju i wracania do samochodu w celu dokonania dodatkowej płatności, np. podczas przeciągających się zakupów czy służbowego spotkania. Rozwiązanie jest dostępne w blisko 50 innych miastach, m.in. we Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu i Warszawie.

Aplikacja SkyCash - platnosc za parkowanie

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Kierowca uruchamia SkyCash w telefonie, otwiera zakładkę mobiParking i wybiera jedną z trzech metod parkowania: na czas, za kwotę lub Start/Stop, z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnie wybranym momencie. Teraz wystarczy zatwierdzić operację dotykając przycisku “Rozpocznij parkowanie”. Należność za postój jest pobierana z elektronicznej portmonetki, którą można zasilić na wiele sposobów, w tym natychmiastowo, za pomocą podłączonej do SkyCash karty płatniczej lub usługi Przelewy24.

Przed rozpoczęciem korzystania z mobiParking należy oznaczyć pojazd bezpłatnym identyfikatorem w postaci naklejki na szybę. Można otrzymać ją w Biurze SPP, które mieści się w siedzibie Targowisk Miejskich w Tarnowie na ul. Najświętszej Marii Panny 3. Identyfikator jest dostępny także w postaci pliku do wydruku, który można pobrać ze strony internetowej SkyCash. Osoby, które go nie posiadają mogą umieścić za szybą zwykłą kartkę z odręcznie napisanym słowem „mobiParking”.

Aplikacja posiada kilka innych, przydatnych funkcji, jak np. możliwość sprawdzenia ile czasu trwa postój oraz ile pieniędzy zostało wydanych od momentu jego rozpoczęcia. Jeżeli do aplikacji kierowca doda kilka samochodów (np. prywatny i służbowy), każdemu z nich będzie mógł nadać opcjonalną nazwę. Wysuwane menu boczne pozwala natomiast szybko zapoznać się z dodatkowymi informacjami (np. o obowiązującej w mieście taryfie) oraz zasilić konto, z którego są pobierane opłaty za postój.