16 września 2014 11:54

Parkowanie ze SkyCash w Poznaniu

Poznańscy kierowcy mogą już regulować należność za parkowanie przy użyciu systemu płatności przez komórkę SkyCash. Dzięki temu nie muszą borykać się z takimi utrapieniami,

jak odliczanie drobnych, szukanie parkometru czy konieczność wracania do pojazdu tylko po to, żeby włożyć za szybę bilet parkingowy. Znaczącym udogodnieniem jest też możliwość zdalnego przedłużania parkowania, co eliminuje potrzebę przewidywania czasu postoju i wracania do samochodu w celu dokonania dodatkowej płatności, np. podczas przeciągających się zakupów czy służbowego spotkania.

Rozwiązanie działa już z powodzeniem w kilkudziesięciu miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi. Jego dodatkowym wyróżnikiem jest dostęp do profesjonalnej, adresowanej do firm usługi mobiParking Flota, która zapewnia wygodne monitorowanie i rozliczanie służbowych transakcji. Zamiast gromadzenia dziesiątek kwitów parkingowych firmy mogą rozliczać wydatki na podstawie jednego, zbiorczego dokumentu finansowego.

Żeby opłacić postój przy użyciu komórki, wystarczy uruchomić SkyCash, wejść do zakładki mobiParking i wybrać jedną z trzech dostępnych metod parkowania: na określony czas, za wybraną kwotę lub w systemie Start-Stop, z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnie wybranym momencie. Kolejne kroki to wybór z listy lub wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu i zatwierdzenie płatności 4-cyfrowym kodem PIN. Dużym udogodnieniem dla kierowców jest możliwość błyskawicznego zasilenia SkyCash za pomocą podłączonej do systemu karty płatniczej. Konto można doładować także na wiele innych sposobów, np. przelewem natychmiastowym na stronie www.skycash.com, przelewem bankowym czy po prostu pożyczając środki od innego użytkownika systemu.

Płatności komórką za parkowanie to kolejna usługa SkyCash, z której można korzystać w Poznaniu. Od października 2012 r. mieszkańcy mogą kupować za pomocą aplikacji bilety na przejazdy Kolejami Wielkopolskimi, a od września 2013 r. także bilety komunikacji miejskiej. Aplikacja daje też dostęp do wielu innych usług, jak szybkie przelewy pomiędzy użytkownikami, doładowania telefonów na kartę, płatności za domowe rachunki, wypłacanie gotówki z bankomatów czy kupowanie biletów do kina.