20 grudnia 2019 18:00

SkyCash wjeżdża na autostrady

article image

Dzięki SkyCash znowu oszczędzasz czas, bo już od 23 grudnia możesz przejeżdżać przez bramki AmberOne Autostrada A1 bez stania w kolejce. Jak to możliwe?

To proste. Usługa Autostrady w SkyCash to komfortowy system patności oparty na automatycznym rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych. Wystarczy, że aktywujesz usługę w aplikacji SkyCash. Od tego momentu możesz przejeżdzać przez dedykowane bramki, na których nie czekasz w kolejce.

Jak aktywować usługę?

Na ekranie głównym aplikacji wybierz kafelek AUTOSTRADY. Tam należy dodać pojazdy, którymi chcesz poruszać się po wybranej autostradzie. Możesz aktywować pojazd, który jest już dodany w usłudze mobiParking lub wprowadzić dane innego auta. Najważniejsze informacje, jakie będą wymagane to numer rejestracyjny, kategoria pojazdu i wskazanie źródła płatności. Po zaakceptowaniu regulaminu usługi zostanie ona aktywowana, o czym dostaniesz mailowe potwierdzenie.

Gdzie korzystać?

Usługa Autostrady zapewnia obsługę płatności mobilnych za przejazdy płatnymi odcinkami AmberOne Autostrada A1. Jeśli podróżujesz pomiędzy Gdańskiem, a Toruniem, to znaczy, że nie musisz już stać w kolejkach na bramkach.

Jak skorzystać?

Tak naprawdę nie musisz nic robić, jeśli usługa jest już aktywna. Nie musisz nawet mieć przy sobie telefonu, kiedy wjeżdżasz na autostradę. Pamiętaj, że skorzystać możesz z każdej bramki, bo płatność w systemie AmberGo przy użyciu aplikacji SkyCash działa na wszystkich bramkach AmberOne Autostrady A1, równolegle z tradycyjnym sposobem płatności. Ogromnym plusem są jednak bramki dedykowane wyłącznie dla płatności automatycznych. Na A1 oznaczone one są na bramkach wjazdowych symbolem przekreślonego biletu, a na bramkach zjazdowych symbolem przekreślonego inkasenta i logotypem AmberGo. Jeśli korzystasz z bramek dedykowanych, pamiętaj, aby zwolnić i do szlabanu podjechać powoli. Po rozpoznaniu Twojego numeru rejestracyjnego, światło zmieni się na zielone, a szlaban podniesie się do góry. Szerokiej drogi!

 

Regulamin usługi dostępny tutaj.