20 lutego 2019 08:59

ZDM przedłużył umowę ze SkyCash na parkowanie w Warszawie

article image

Ważna informacja dla kierowców w Warszawie. Użytkownicy aplikacji SkyCash i mobiParking mogą płacić za parkowanie w Warszawie przynajmniej do 30 kwietnia br.

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie podpisał umowę ze spółką SkyCash Poland S.A., dotychczasowym operatorem płatności mobilnych w Strefie Płatnego Parkowania. Dzięki temu do końca kwietnia 2019 roku użytkownicy aplikacji SkyCash i mobiParking mogą bez zmian płacić za parkowanie w Warszawie.

SkyCash Poland S.A. pozostaje wyłącznym operatorem mobilnych płatności za parkowanie w Warszawie do czasu rozstrzygnięcia nowego przetargu, który został rozpisany przez ZDM w listopadzie 2018 r. Obecnie trwa procedura odwoławcza przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Jednocześnie pragniemy sprostować nieprawdziwe informacje, które pojawiły się w mediach, dotyczące ceny i powodów rozpisania nowego przetargu w Warszawie. Nieprawdą jest, że przetarg został zorganizowany w związku z podwyżką opłat przez SkyCash.

Zarząd Dróg Miejskich rozpisał nowy przetarg po zakończeniu 3 letniej umowy z firmą SkyCash. Wymagania nowego przetargu są zmienione i obejmują obowiązek udostępnienia płatności kartą za parkowanie w strefie oraz konieczność każdorazowego potwierdzania wiadomością SMS rozpoczęcia i zakończenia parkowania. Koszty zewnętrzne związane z tymi wymaganiami mają wpływ na wysokość zaproponowanych w przetargu opłat.

SkyCash dokłada starań, aby kierowcy w Warszawie mogli w dalszym ciągu korzystać ze sprawdzonej i wygodnej aplikację SkyCash i mobiParking. O sytuacji w Warszawie będziemy informowali na bieżąco.