2 listopada 2020 11:14

Bilet na autobus w Wałczu kupisz w SkyCash

article image

Mieszkańcy Wałcza mogą od teraz zapłacić za bilety komunikacji miejskiej w aplikacji SkyCash. W ramach usługi, kupić można zarówno bilety jednorazowe, jak i okresowe. Wałcz dołącza do grona ponad 100 miast, w których dostępne jest to rozwiązanie, oferowane przez SkyCash. 

Od czego zacząć?

Aby móc szybko i bezpiecznie kupować bilety komunikacji miejskiej, należy zacząć od zainstalowania aplikacji SkyCash na swoim urządzeniu mobilnym. Aplikację pobrać można z zaufanych źródeł: Google Play, AppStore oraz AppGallery. Następnie, w kilku krokach należy założyć konto uzupełniając swoje dane oraz wybierając metodę płatności – zasilając konto lub podpinając kartę płatniczą. Płatność za bilety można również doliczyć do rachunku operatora telefonii komórkowej, aktywując usługę „Dolicz do rachunku Orange”, „Zapłać z Play” lub  „Zapłać z Plus”.

Jak kupić bilet?

Zakup biletu powinien nastąpić przed wejściem do środka komunikacji miejskiej. Aby dokonać zakupu, należy postępować zgodnie z następującymi krokami:

 1. Na ekranie głównym aplikacji SkyCash wybierz kafelek „Komunikacja miejska”.
 2. Podczas pierwszego zakupu, aplikacja poprosi Cię o wybranie z listy miasta, w którym chcesz dokonać zakupu biletu.
 3. Wybierz swoje miasto, aby przejść do szczegółów oferty biletowej danego przewoźnika. Miasto możesz zawsze zmienić, używając przycisku „Zmień” dostępnego w dolnej części ekranu.
 4. W procesie zakupu należy wprowadzić parametry biletu.
 5. Po wybraniu odpowiednich parametrów, na ekranie podsumowania należy zweryfikować, czy wszystkie dane są zgodne, a następnie potwierdzić zakup wybranego biletu, wybierając preferowane źródło płatności i wpisując PIN (4 cyfry), który został nadany podczas rejestracji w systemie SkyCash.
 6. Po udanej transakcji zakupu, otrzymasz notyfikację o prawidłowo przeprowadzonej transakcji, a Twój bilet będzie dostępny w zakładce "Moje bilety", którą znajdziesz na głównym ekranie aplikacji. Bilet znajdziesz tu również w trybie offline, bez dostępu do Internetu.

Bilety komunikacji miejskiej w Wałczu dostępne w aplikacji SkyCash:

Jednorazowe (ulgowe i normalne):

 • miejski;
 • pozamiejski do 10 km;
 • pozamiejski powyżej 10 km.

Okresowe (ulgowe i normalne):

 • 30-dniowy miejski;
 • 30-dniowy obowiązujący w dniach od poniedziałku do piątku;
 • 30-dniowy pozamiejski do 10 km;
 • 30-dniowy w jedną stronę, do 10 km;
 • 30-dniowy pozamiejski w jedną stronę, powyżej 10 km;
 • 30-dniowy pozamiejski powyżej 10 km.

Ceny biletów jednorazowych wahają się od 1,30 zł (bilet ulgowy, miejski) do 6 zł (bilet normalny, pozamiejski powyżej 10 km). Bilety okresowe kosztują od 34,50 zł (bilet ulgowy, pozamiejski w jedną stronę, do 10 km) do 156 zł (bilet normalny, pozamiejski, powyżej 10 km).