16 września 2014 11:56

SkyCash współpracuje z Getin Bank

SkyCash, system płatności przez komórkę, nawiązał współpracę z Getin Bank, udostępniając usługę bezpiecznego łączenia numerów telefonów z kartami płatniczymi. Rozwiązanie funkcjonuje w ramach MasterCard Mobile – platformy integrującej różne rozwiązania z obszaru płatności mobilnych. SkyCash pełni w niej rolę partnerskiego systemu oraz Service Managera, czyli autoryzowanego integratora płatności kartowych MasterCard. Oznacza to, że firma spełnia wszystkie standardy organizacji płatniczych w zakresie bezpieczeństwa przechowywania danych kartowych użytkowników.

Dla klientów Getin Bank współpraca między firmami oznacza możliwość używania kart płatniczych do transakcji realizowanych za pomocą telefonów komórkowych u wszystkich partnerów MasterCard Mobile. Po aktywacji rozwiązania wystarczy zainstalować w komórce wybraną aplikację i dokonać płatności w saldo swojej karty, zatwierdzając transakcję indywidualnym kodem mPIN. Systemy działające w ramach platformy umożliwiają m.in. kupowanie biletów komunikacji miejskiej i kolejowej, bezgotówkowe regulowanie należności za parkowanie, wypłacanie gotówki z bankomatów czy płatności za domowe rachunki. Wygodnym przewodnikiem po świecie płatności mobilnych jest oficjalna aplikacja MasterCard Mobile, prezentująca możliwości poszczególnych rozwiązań.

- Wierzymy, że usługi, które świadczymy jako Service Manager przyczynią się do popularyzacji bezpiecznego łączenia numerów telefonów z kartami płarniczymi, a tym samym zwiększą świadomość Polaków w obszarze możliwości, jakie dają płatności mobilne w ramach MasterCard Mobile - powiedział Dariusz Mazurkiewicz, Prezes Zarządu SkyCash Poland S.A. - Rozwiązanie, które wdrożyliśmy w Getin Bank to przykład na to, jak prosta może być symbioza banków z płatnościami mobilnymi – dodaje Mazurkiewicz.