30 czerwca 2020 08:21

Zapłacisz SkyCash na autostradzie A4!

article image

Rozszerzamy usługę Autostrady o kolejną autostradę! Już od 1 lipca dzięki SkyCash zapłacisz wygodnie także na autostradzie A4 Katowice - Kraków. Wygodnie, bo automatycznie i bez stania w kolejkach. Mijaj bramki szybciej i oszczędzaj czas w trasie.

Zapomnij o korkach na autostradzie! Usługa Autostrady w SkyCash zapewnia szybkie i automatyczne płatności za przejazdy płatnymi odcinkami autostrad. Jest to bezpieczne rozwiązanie, bo nie musisz się nawet zatrzymywać przy bramce. Wszystko dzieje się samo, a Ty spokojnie kontynuujesz swoją podróż. Bez stresu i bez zbędnych opóźnień.

Teraz także w południowej części Polski, na odcinku autostrady A4 pomiędzy Katowicami, a Krakowem. 

Na użytkowników SkyCash czekają niższe stawki opłat za przejazd autostradą. Wybierając bowiem płatność automatyczną SkyCash, kierowcy zapłacą na każdym z dwóch placów poboru o 3 zł mniej poruszając się pojazdem 1, 2 i 3 kategorii pojazdu, a w przypadku pojazdów kategorii 4 i 5 to aż 5 zł różnicy. Stawki te obowiązują do 30 września 2020 r.

Więcej o usłudze Autostrady możesz przeczytać tutaj.

Jak aktywować usługę?

Na ekranie głównym aplikacji wybierz kafelek AUTOSTRADY. Tam należy dodać pojazdy, którymi chcesz poruszać się po wybranej autostradzie. Możesz aktywować pojazd, który jest już dodany w usłudze mobiParking lub wprowadzić dane innego auta. Najważniejsze informacje, jakie będą wymagane to numer rejestracyjny, kategoria pojazdu i wskazanie źródła płatności. Po zaakceptowaniu regulaminu usługi zostanie ona aktywowana, o czym dostaniesz potwierdzenie mailowe.

Gdzie korzystać?

Usługa Autostrady zapewnia obsługę płatności mobilnych za przejazdy płatnymi odcinkami autostrady A4 Katowice - Kraków oraz AmberOne Autostrada A1 (pomiędzy Gdańskiem, a Toruniem). Jeśli podróżujesz samochodem - nie musisz już stać w kolejkach na bramkach! 

Jak skorzystać?

Tak naprawdę nie musisz nic robić, jeśli usługa jest już aktywna. Nie musisz nawet mieć przy sobie telefonu, kiedy wjeżdżasz na autostradę. Pamiętaj, że dla płatności przy użyciu aplikacji SkyCash uruchomiono specjalne bramki przeznaczone wyłącznie dla płatności automatycznych, umożliwiające znacznie szybszy przejazd przez place poboru.

Na A4 Katowice - Kraków oznaczone one są na bramkach wjazdowych i wyjazdowych symbolem kamery na żółtym tle. Są to pierwsza i druga bramka od lewej strony oraz trzecia bramka od prawej. W przypadku wyboru pozostałych bramek bez ww. oznakowania, płatność za przejazd z aplikacją SkyCash należy zgłosić inkasentowi i wówczas taka transakcja potrwa dłużej.

Na A1 oznaczone one są na bramkach wjazdowych symbolem przekreślonego biletu, a na bramkach zjazdowych symbolem przekreślonego inkasenta i logotypem AmberGo.

Jeśli korzystasz z bramek dedykowanych, pamiętaj, aby zwolnić i do szlabanu podjechać powoli. Po rozpoznaniu Twojego numeru rejestracyjnego, światło zmieni się na zielone, a szlaban podniesie się do góry. Szerokiej drogi!

Gdzie znajdę regulamin?

Regulamin usługi obowiązujący dla autostrady A4 dostępny jest tutaj.

Wraz z udostępnieniem usługi Autostrady dla autostrady A4 w SkyCash, zmienione zostały zapisy regulaminu usługi Autostrady A1 w SkyCash. Nowy regulamin zacznie obowiązywać z dniem 15 lipca 2020r. i jest dostępny tutaj.