Kategorie pomocy


Komunikacja miejska: Pytania i odpowiedzi

 • Zakup biletu powinien nastąpić przed wejściem do środka komunikacji miejskiej lub niezwłocznie po wejściu do pojazdu!

  1. Wybierz zakładkę „Komunikacja miejska”.
  2. Podczas pierwszego zakupu wybierz miasto, w którym chcesz kupić bilet (możesz je zmienić w każdym momencie, używając przycisku „Zmień” dostępnego w dolnej części ekranu).
  3. Wybierz interesujący Cię typ biletu:
  • jednorazowy - w zależności od miasta, należy wprowadzić numer taborowy (boczny) pojazdu lub numer linii i liczbę biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • czasowy - należy wprowadzić ilość biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • okresowy - należy wprowadzić imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości (jeżeli miasto tego wymaga należy podać linię środka transportu).
  1. Potwierdź zakup biletu, a następnie wybierz preferowane źródło płatności i wpisz 4-cyfrowy PIN, który ustaliłeś podczas rejestracji w SkyCash.
  2. Po udanej transakcji Twój bilet będzie dostępny w zakładce "Moje bilety", którą znajdziesz na głównym ekranie aplikacji.

   

 • SkyCash nie udostępnia możliwości zapisania biletu na urządzeniu. Bilet po zakupie znajduje się w zakładce "Bilety do kontroli" i należy okazać go na urządzeniu, z którego został zakupiony.

 • Zakupiony bilet dostępny jest w zakładce "Bilety do kontroli", w menu głównym aplikacji. Możesz go również znaleźć w zakładce danego przewoźnika, gdzie będzie widoczny w zakładce "Kontrola" lub "Kontrola biletów" (w zależności od wybranego przewoźnika).

 • Podczas kontroli biletów pasażer zobowiązany jest do okazania biletu w aplikacji SkyCash na swoim urządzeniu w taki sposób, aby osoba kontrolująca mogła zobaczyć kod 2D/QR oraz pozostałe dane biletu, np. godzina zakupu czy ważność.

  W celu okazania biletu do kontroli wykonaj następujące czynności:

  1. W menu aplikacji SkyCash wybierz zakładkę „Moje bilety”.
  2. Spośród ostatnio zakupionych biletów wybierz palcem ten, który chcesz poddać weryfikacji i okaż go kontrolerowi.
 • Możliwość zakupienia biletów dla współpasażerów, z którymi współpracujemy każdy przewoźnik określa indywidualnie. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach przewoźników.

  Pamiętaj, że jeśli bilet zakupiony dla Twojego współpasażera zawiera ulgę, kontroler może poprosić o okazanie dokumentu uprawniającego do niej.

 • Fakturę VAT za bilety komunikacji miejskiej możesz wystawić we własnym zakresie wprost z "Historii transakcji" po zalogowaniu się do panelu klienta na stronie www.skycash.com.

  Podczas pierwszego wystawiania dokumentu, należy stworzyć profil fakturowy, który będzie można wybierać do wystawiania kolejnych faktur.

  W przypadku braku możliwości wystawienia faktury we własnym zakresie, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta SkyCash. Faktura będzie przesłana na adres mailowy uwzględniony w profilu fakturowym, w formacie PDF.

 • SkyCash nie udostępnia możliwości zapisania biletu na urządzeniu klienta lub wydrukowania go.

  Bilet po zakupie znajduje się w zakładce "Moje bilety" i należy okazać go na urządzeniu, z którego został zakupiony.

 • Bilet może być okazany wyłącznie na urządzeniu, z którego został zakupiony. Próba okazania biletu na innym urządzeniu zakończy się wyświetleniem komunikatu o nieważności biletu i może być powodem do wystawienia wezwania do opłaty dodatkowej przez kontrolera.

 • Środki zawsze zwracane są na źródło płatności użyte podczas zakupu. Zwrot na portmonetkę SkyCash realizowany jest natychmiastowo.

  Księgowanie zwrotu na kartę odbywa się z reguły w czasie do 3 dni roboczych, jednakże rozliczenia bankowe mogą potrwać nawet do 30 dni.

 • Bilet elektroniczny jest ściśle powiązany z urządzeniem, z którego dokonany był zakup. W przypadku aktualizacji oprogramowania bądź zmiany urządzenia i braku możliwości wyświetlenia biletu należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta na adres bok@skycash.com w celu zaktualizowania danych biletu.

Komunikacja miejska: Artykuły

Brak wyników